Léčivé účinky medoviny

Počet shlédnutí: 30

Medovina patří mezi nejstarší alkoholické nápoje a jsou po staletí známé její léčivé účinky.Samotný alkohol, který vzniká při kvašení medu je tou nejúčinnější látkou pro naše tělo. Medovina nám slouží na udržení si vitální a duševní síly. Působí také pozitivně na náš imunitní systém, což dokazují i nejnovější výzkumy.

Léčivé účinky medoviny

Výzkumníci zjistili, že medovina obsahuje podobně jako hroznové víno antioxidační látky na bázi polyfenolů, které vypuzují z těla volné radikály. Ty jsou jednou z příčin vzniku rakoviny.

Při posouzení vlivu na lidský organismus, musíme vycházet z toho, že medovina je alkoholický nápoj a má přibližně stejný obsah alkoholu jako hroznové víno.

Tedy platí: že pozitivní vliv medoviny se dostaví jen pokud budeme medovinu konzumovat v přiměřeném množství (optimum je cca 1 dcl/den).

Medovina působí též pozitivně na náš imunitní systém. Je to dáno tím, že v medovině, která byla připravena studenou cestou, se zachovaly téměř všechny látky obsažené v medu mimo bílkovin. Obsahuje vitamíny A, B, B1, B2, B6, B12, C, D, H, K, E, P, aminokyseliny a mineralní látky.

V našem eshopu naleznete Bio Medovinu a Skořicovou Medovinu z včelařství sláma, které získaly ocenění regionální potravina.

bio

Přihlášení