Něco málo o Absinthu

Počet shlédnutí: 48

Absinth je velmi silný alkoholický nápoj vyráběný z pelyňku, anýzu a fenyklu. Halucinace Vám ovšem nezpůsobí

Něco málo o Absinthu

   Absinth je velmi silný alkoholický nápoj vyráběný z pelyňku, anýzu a fenyklu. Dále jsou při výrobě používány různé druhy bylin, jejiž složení je každému likérníkovy vlastní. Halucinogenní účinky absinthu jsou spojovány s thujonem. Thujon je látka obsažená v pelyňku a dnes je její obsah v absinthu zákonem redukovám. Podle Evropských norem nemůže být v nápoji o obsahu alkoholu 25 % a výše obsaženo více jak 35 mg/l alfa a beta thujonu. V dřívějších dobách absinth obsahoval často třikrát a více procent thujonu. Začátkem 20. století byl ve většině zemích zakázán.

   Byliny jsou louhavány v alkoholu a poté se alkohol destiluje Pokud je destilát po destilaci dále barven bylinami, aby získal zelenou barvu, jde o absint verte neboli zelený. Zelenou barvu dodává absintu chlorofyl z bylinek, které jsou při barvení použity.

   Je několik způsobů, jak je možné pít absint. Někde býva zvykem ho ředit s vodou nebo přidávat kostku cukru. V Česku se objevil nový velmi populární způsob pití absinthu. Na lžičku se položí kostka cukru, jež se namočí do sklenice s absintem. V důsledku vysokého podílu alkoholu je možno kostku s absintem zapálit a vznikající karamel nechat odkapávat do sklenice. Ihned po dohoření se lžička s karamelem ponoří do absintu, celá směs se rozmíchá a následně podává ke konzumaci. Procedura je opticky velmi efektní.

absinth

Přihlášení