Strážská černá paní

Počet shlédnutí: 60

Likér „Strážská černá paní", neboli jak říkáme „Splněné přání Emy Destinnové", je lahodný alkoholický nápoj jemné chuti a měnící se tmavé barvy. Podnětem k jeho zrodu je dopis, který Ema Destinnová napsala...

Strážská černá paní

Vezmeme-li do ruky českou dvoutisícovou bankovku, jsme potěšeni nejen její hodnotou, ale i Emou Destinnovou, fenomenální pěvkyní z dob císařství a počátku Československého státu.

Likér „Strážská černá paní", neboli jak říkáme „Splněné přání Emy Destinnové", je lahodný alkoholický nápoj jemné chuti a měnící se tmavé barvy. Podnětem k jeho zrodu je dopis, který Ema Destinnová napsala v New Yorku dne 10. 11. 1920 a který se dostal do rukou Radomila Hilla staršího, od Dr. Františka Fürbacha, pracovníka Jindřichohradeckého muzea, v roce 1998.

Chuť tohoto likéru se těžko popisuje, neboť se v ní kompozičně setkávají švestky, šípky, jablka, angrešt, různé druhy bylinek a koření z dalekých zemí. Nápoj se podává vychlazený v tenkostěnných, broušených likérkách na vysoké stopce.

desti

Výrobce:

V roce 1920 založil Albín Hill v Brupšerku u Ostravy destilérku. Ta nesla jeho jméno a pod vedením svého zakladatele v mladém Československém státě výborně prosperovala. Syn majitele likérky Radomil Hill, nestor československých likérníků a vynikající odborník na výrobu lihovin a dezertních vín, se ve svých 64 letech dožil svého celoživotního snu. V roce 1990 konečně mohl obnovit ztracenou výrobu ve své vlastní, od nuly zbudované likérce. Jako první soukromý likérník v Československu po sametové revoluci začal svobodně a s láskou budovat v Jindřichově Hradci malý, manufakturní, likérnický provoz, který plně využívá klasické technologické postupy, rodinné receptury a prvotřídní suroviny k výrobě lihovin, likérů a destilátů. Radomil Hill během své likérnické praxe byl tvůrcem mnoha speciálních nápojářských technologií, nových výrobních postupů i nových výrobků.

 

Přihlášení